هدف حرکت‌های "یواشکی" آندلسی کردن ایران است پرتال علمی پژوهشی راه بهشت

پرتال علمی پژوهشی راه بهشت

پيوندها  پيوندها   مسابقات  مسابقات   اخبار  اخبار   معرفي کتاب  معرفي کتاب   معرفي نرم افزار  معرفي نرم افزار   ثبت نرم افزار  ثبت نرم افزار   محصولات  محصولات   تلفن همراه  تلفن همراه   صوت و فيلم  صوت و فيلم   نگارخانه  نگارخانه   پرسمان   پرسمان   احاديث  احاديث   داستان  داستان   احکام  احکام   مقالات  مقالات  

  صفحه اول
  پيامک
   ويژه نامه ››
   گفتگو و تحليل ››
   گلبانگ اذان
   بازي آنلاين
   تماس با ما
   درباره ما
   جستجو
   بايگاني

     شمسی

               

  مسیر جاری : اخبار  عفاف و حجاب 
هدف حرکت‌های "یواشکی" آندلسی کردن ایران است

مجری برنامه از آیت‌الله خاتمی پرسید که در 4 اردیبهشت 90 در جمع طلاب از شما نقل شده است که هیچ یک از مسئولان به فکر حل کردن مشکل حجاب نبودند و به نظر می‌رسد که دیگر نمی‌شود با کار فرهنگی نمی‌توان جلوی بدحجابی را گرفت و فکر می‌کنم ...


آیت‌الله سید احمد خاتمی امام جمعه موقت تهران با حضور در برنامه "شناسنامه" این هفته، با بیان اینکه از حضور در این برنامه استقبال کردم تا شفاف و صریح با مردم عزیزمان صحبت کنم، در پاسخ به سوال مجری برنامه مبنی بر اینکه آیا آیت‌الله خاتمی فردی اصولگراست، گفت: باید تعریف کنیم؛ در جامعه ما هنوز حزب و گروه نیست، ولی اگر خودم بخواهم تعریفی از خود داشته باشم باید بگویم که خودم را در طیف ارزشی‌ها می‌دانم، به این بیان که بنده در پی آن هستم که ارزش‌های اسلامی تحقق پیدا کند و البته طیف اصولگرا به تعبیر شما در عمل نشان دادند که به ارزش‌ها نزدیکتر هستند.
وی افزود: چرا می‌گویم نزدیکتر و چرا نمی‌گویم ارزشی‌؟ بنده نقاط ضعف و نقدی را در طیف اصولگرا و رفتار آنها دارم. معنای این حرف این است در بین کسانی که اصولگرا نیستند ارزشی‌های شایسته‌ تحسین نیز دیده می‌شوند، ولی وقتی بخواهیم در مجموع قضاوت کنیم، طیف اصولگرا به ارزش‌ها نزدیکتر هستند.

نگفتم "برای حجاب باید خون ریخته شود"
مجری برنامه از آیت‌الله خاتمی پرسید که در 4 اردیبهشت 90 در جمع طلاب از شما نقل شده است که هیچ یک از مسئولان به فکر حل کردن مشکل حجاب نبودند و به نظر می‌رسد که دیگر نمی‌شود با کار فرهنگی نمی‌توان جلوی بدحجابی را گرفت و فکر می‌کنم باید برای حل این مساله باید خون‌های پاک ریخته شود تا این معضل از جامعه ما ریشه‌کن شود، شما این را تایید می‌کنید؟ که خطیب موقت نماز جمعه تهران پاسخ داد: خوب شد این مساله را مطرح کردید، اولا در رابطه با این خبر برخی از رسانه‌ها دروغی را منتشر کردند و در سطح گسترده تحلیل‌های دروغی را نیز نوشتند، نوشتند که خاتمی گفته است برای حجاب باید خون ریخته شود. همه اینها دروغ بود و این بداخلاقی رسانه‌ای بود.
وی افزود: در رابطه با مساله حجاب در آن مقطع این را گفته بودم که هیچ مسئولی در این لحظه زیر بار مسئولیت نمی‌رود. روسای قوا زیر بار مسئولیت نمی‌روند و انگار مساله حجاب را  مساله حساب نمی‌کنند. آنچنان که انقلاب سوم با شهادت شهید مظلوم، شهید بهشتی و  یارانش، انقلاب را از شر نفاق بیمه کرد و انقلاب سوم لقب گرفت و این خون‌های پاک ریخته شد و منافقین فراری شدند و شرشان از کشور کنده شد، من با آن الگو گفتم که کار مساله حجاب به جایی می‌رسد که باز باید خون‌های پاکی ریخته شود تا اینکه این ارزش اسلامی جاوید شود. گفتم خون‌های پاک، الان هم تصریح می‌کنم به شهادت شهید مظلوم  آیت‌الله بهشتی و البته نگرانی امروز بنده به مراتب بیشتر از گذشته است.
آیت‌الله خاتمی در پاسخ به این سوال که آیا سخنان شما در خصوص اینکه نمی‌شود مردم را به زور به بهشت برد، اما نباید جاده‌صاف‌کن جهنم نیز باشیم پاسخی به سخنان رئیس‌جمهور بود، تصریح کرد: نگرانی الان هم مثل گذشته است، بنده به عنوان یک شهروند که به خصوص در تهران حضور دارم، دیدم متاسفانه وضعیت حجاب روز به روز بدتر می‌شود و بهتر نمی‌شود و بنده نمی‌خواهم که بگویم که چه کسی مقصر است. چرا که مساله گسترده‌ای است و نمی‌خواهم وارد این مساله شوم و لمس می‌کنم که بعضی‌ها کشور را به سمت بی‌حجابی می‌برند.

هدف حرکت‌های "یواشکی" آندلسی کردن ایران است
خطیب موقت نماز جمعه تهران ادامه داد: در اعلام اخیر در اول تیرماه کشف حجاب یواشکی ناکام درآمد و هیچ موفقیتی اینها در کشور به دست نیاوردند. این روندی که پیش می‌رود روند دینی نیست و خلاف شرع بوده و حرام است. اینکه خانم مسلمان بزک و آرایش کرده، موهای سرش بیرون باشد و اخیرا هم مقداری از دستشان را باز می‌گذارند جای نگرانی دارد، من به شدت نگرانم و تعبیری کردم که اندلسیزه کردن کشور هدف کشور است. با همین فساد و فحشا آندلس از جغرافیای کشور اسلامی حذف شد و این خطر همچنان است و امیدواریم به صورت جدی خانواده‌ها وارد شوند.
وی  با بیان اینکه رئیس‌جمهور در صحبت‌هایشان گفتند که با زور نمی‌شود مردم را راهی بهشت کرد و ما در خطبه جمعه آمدیم گفتیم که این فرمایش 3 معنا دارد، اظهار داشت: یک معنایش این است که منطقی برخورد کنیم و دوستانه حرف بزنیم، اغنایی حرف بزنیم و این معنایش درست است و قبول هم داریم که منطق ما هم همین است. برداشت دوم از این سخن این است که حدود اسلامی اجرا نشود. خب اینکه نشدنی است، اصلا حکومت اسلامی برای این است حدود الهی را اجرا کند و قطعا این برداشت نمی‌تواند نظر رئیس‌جمهور محترم باشد، چرا که دغدغه اجرای احکام را دارد.
آیت‌الله خاتمی برداشت سوم از سخن رئیس‌جمهور را هموار نکردن جاده بهشت دانست و ادامه داد: براین اساس بنده عرض کردم که قرآن می‌گوید وقتی مومنین بر سر کار می‌آیند جاده بهشت را هموار می‌کنند. نظام اسلامی و حکومت دینی باید زمینه‌ساز بهشت باشد. خدا گواه است ما توفیق همه دولت‌های بعد از انقلاب را می‌خواستیم. موفقیت اینها موفقیت نظام است. ما موفقیت این دولت را می‌خواهیم که مشکلات اقتصادی و تورم را حل کند، گرفتاری‌ها را برطرف کند.
عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: اصولا هم رئیس‌جمهور فعلی‌مان و هم رئیس‌جمهور سابق‌مان و روسای جمهور دیگر به بازتاب حرف‌هایشان توجه داشته باشند، ولو اگر حرف درستی هم می‌گویند مواظب باشند که سوءاستفاده صورت نگیرد. قرآن می‌گوید جمله‌ای که آنها سوءاستفاده می‌کنند، نگویید. به هر حال آن صحبتی که صورت گرفت و آن نقد انجام گرفت، هر دو در مسیر خیر و صلاح بود.
وی در پاسخ به این سوال که آیا خصوصی نیز این مطلب را به رئیس‌جمهور عنوان کرده بودید، گفت: خیر، بنده از زمانی که ایشان رئیس‌جمهور شدند تا الان هیچ ملاقاتی با وی نداشتم.
آیت‌الله خاتمی در پاسخ به سوال دیگر مجری برنامه مبنی بر اینکه برخی این تعبیر را دارند که اگر این مطلب اول خصوصی به رئیس‌جمهور عنوان می‌شد و اگر به آن عمل نمی‌کردند نیاز بود که در خطبه‌های نماز جمعه اعلام شود، اظهار داشت: عزیز من حرفی که علنی گفته می‌شود، جوابش علنی است. اگر رئیس‌جمهور خصوصی حرفی را زده بود باید خصوصی نیز متذکر می‌شدیم. ممکن است این کار را کرده باشیم، جامعه مدرسین نامه‌ای خصوصی به رئیس جمهور نوشته و مشکلات را ذکر کرده‌اند.
عضو مجلس خبرگان رهبری در خصوص محتوای این نامه نیز گفت: اگر قرار بود علنی عنوان شود خود جامعه مدرسین علنی عنوان می‌کردند. اجازه دهید مرحله به مرحله پیش برویم. فعلا خصوصی و اگر اثر نداشت علنی می‌گوییم. مقصود ما این است که حرفی را که ایشان علنی در تریبون گفته است، باید این حرف نقد محترمانه شود و ایشان هم باید در برابر نقدهای محترمانه برخورد محترمانه داشته باشند.
وی در پاسخ به این سوال که آیا نامه مدرسین در خصوص نگرانی‌ها، نگارش شده ، اظهار داشت: بله. نقدها و ارائه برخی نگرانی‌ها عنوان شده.
آیت‌الله خاتمی در این باره که آیا نوشتن نامه در خصوص روسای جمهور قبلی هم سابقه داشته است، تصریح کرد: بله در زمان آقای احمدی‌نژاد و آقای خاتمی هم نامه فرستادیم. اصولا جامعه مدرسین در 50 سال حضورش کتابی در 8 جلد منتشر کرده که تمام این مواضع در آن آمده است و به عنوان حامی موارد لازم به تذکر را تذکر داده است و از راه شرعی این کار را کرده است و اینکه محتوای این نامه را نیز نمی‌گوییم دلیلش این است که اگر انشاءالله ترتیب اثر داده شد که هیچ وگرنه همانگونه که آیت‌الله یزدی فرمودند علنی خواهیم کرد.

منبع : نامه نیوز

 

شماره مطلب :85296       تاریخ انتشار: 20/4/1393      تعداد بازدید:  264 مرتبه

چاپ متن


نظرات کاربران :

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود پرتال تاثیر کاملا موثری ایفا می کند لذا خواهشمند است ما را از نظرات ارزنده ی خود محروم نفرمایید.

 - نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.
 - نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 - نظراتی که شامل سئوال شرعی یا نتایج مسابقات باشد منتشر نخواهد شد. ( از فرم تماس با ما استفاده فرمایید)
 - نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.
 - متن نظر شما می بایست حداکثر 700 کاراکتر باشد.

 
نام و نام خانوادگی : *
متن نظر : *  
کارکتر تايپ شده :  
       

پرتال اداری ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر شهرستان اصفهان

پرتال علمی پژوهشی راه بهشت

طراحی سايت : اصفهان هاست

کليه حقوق اين سايت برای ستاد احياء امر به معروف و نهي از منکر شهرستان اصفهان محفوظ است